Kocaeli Mantolama Yalıtım

Çatı Yapımı, Tamir ve Bakımı

Kenet Çatı Yapımı, Tamir ve Bakımı
 
Kenet Çatı, güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı direnci mükemmel, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, su sızdırmayan, uzun ömürlü bir metal çatı kaplama sistemidir. Tonoz, kubbe, beşik ,zarf çatı vb. gibi tüm çatı projelerine uygulanabilirliği nedeniyle mimari projelere sınırsız özgürlük sağlar. Ayrıca güneş enerji panellerinin montajı çatı delinmeden yapıldığı için birçok fabrika, imalathane vs. kenet çatıyı tercih etmektedir.
 
Eksiz Oluk Yapımı ve Tamiri
 
Eksiz yağmur olukları, ek yeri olmayan ve sızıntıları minimize edebilen çatı oluklarıdır. Eksiz yağmur olukları dekoratif görünümü sayesinde yapılarınıza estetik güzellik katarak yapı bütünlüğünü tamamlar. Geniş renk yelpazesinde Ral renk kataloğundaki bütün renkleri kapsayan eksiz oluklar, yapılarınızın görünümüne yenilik kazandırır.
 
 Çatı Su Yalıtımı
 
Binaların, yağmur sularına, rüzgara, sıcaklık değişimlerine ve radyasyona en çok maruz kalan bölümü en üst yapı elemanı olan çatıdır. Binaya yukarıdan gelebilecek su ve suyun zararlı etkilerinden binayı korumak ve suyun tahliyesini sağlamak amacıyla su yalıtımı malzemeleri kullanarak çatıya su yalıtımı uygulaması yapılmalıdır.
 
Shingle Çatı Kaplama 
 
Sunduğumuz ücretsiz keşif hizmeti ile binanıza gelerek çatınızın uygunluğuna bakıyor, gerekli ölçümleri yaptıktan sonra maliyet fiyatını çıkarıyoruz. Ardından gerekli malzemelerin tedarikini sağlayıp çatınıza kalite garantili ve güvenli shingle kaplama çalışmasını gerçekleştiriyoruz.
 
 Baca Dibi Yapımı, Tamir ve Bakımı
 
Bacalar, binaların içinde ya da yanında bulunan ve özellikle ateşliklerin yanmış gazlarını dışarıya atmak için yapılan menfezlerdir. Bu bacalara, 34 kW’nin üzerinde nominal ısı gücüne sahip ateşlik ve 30 kW’nin üstünde gaz ateşlikleri bağlanır. Her şömine, demir ocağı, ateşliği açık kullanılan ihtirak odasına sahip olmalı, bununla birlikte her ateşliğin de brülörü ve üfleyici vantilatörü olmalıdır.
 
 Baca Rüzgarlık, Aspiratör Yapımı, Montaj ve Bakımı
 
Baca rüzgar gülü (ya da aspiratörü) bacaya su girmesini önlemek ve baca tepmesine karşı baca üstlerine takılan metal aparatlardır. Bacalardaki hava akışını düzenler. Mutfak, tuvalet ve soba bacalarında, Fabrika ve benzeri büyük çatılarda havalandırma olarak kullanılır.
 
 Kiremit Çatı Aktarma
 
Kiremit çatılar dış hava şartları ve üzerinde gezilmesi gibi nedenlerle hasar aldığında çatılardan beklenen en önemli işlevlerden biri olan su yalıtımı işlevini sağlayamaz ve çatı ana taşıyıcı elemanları ve çatı döşemesi suya maruz kalır. Bu durumda kiremit çatı örtüsünün eski işlevine kavuşması için çatı aktarma işleminin yapılması gerekir.
 
 
Çatı Isı Yalıtımı
 
Binalarda yaşanan ısı kayıplarında çatılardan kaynaklanan kayıpların %34-25 arasında olduğu tespit edilmiştir. Isı kayıplarını engellemek, yaşam alanınızı daha sağlıklı ve konforlu hale getirmek için çatınızın çeşitli ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması gerekir

 

Etiketler çatı

siding