Dış Cephe Mantolama Kirazpınar

Mantolama, adı üzerine, manto gibi bir yalıtıcı aracılığı ile, binaların giydirilmesi işlemidir. Tanım olarak, “ısı yalıtımını sağlamaya yarayan işlem” denebilir.

Mantolama binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin Polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistemdir. Binanızı ısı ve dona karşı koruyarak tasarruf yapmanızı sağlar.
Evinizin çok soğuk geçen kış aylarında hızlı soğumasını engelleyerek yakıt tasarrufu sağlar ve böylece maddi açıdan bütçenize ciddi katkılar sağlar. Mantolama ile birlikte evinizin dış cephesi modern bir görünüme kavuşur ve evinizin değeri artar.

Mantolama (Isı Yalıtımı) Avantajları Nelerdir?

1-%50 ye varan yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.
2-Kışın eviniz daha sıcak olur.
3-Yazın evinizin çok fazla ısınmasını engeller.
4-Binanızın dış cephesini güçlendirir.
5-Mantolama sonrası yapılacak dış cephe ile binanız modern görünüme kavuşur.
6-Dışarıdan gelen sesi azaltarak gürültü kirliliğini azaltır.


Isı yalıtım levhası, dış ya da iç cepheye doğru ve sağlam bir biçimde yerleştirilmelidir. Bu açıdan bakıldığı zaman yalıtım sistemi uygulayan kişinin bilgisinin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Mantolama konusunda uzman kişilerin yapacağı işler, hem kısa; hem de uzun vadede daha yararlı olacaktır. Kaliteli bir mantolama sistemine sahip olmak istiyorsanız bu hususu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
 

 

Etiketler Ses Yalıtımı

siding